Tevegelés – Magyipt
0

Shopping Cart

No products in the cart.

Blog

IMG_20221001_100349

Tevegelés

Az egyiptomi nyaralás egyik legszórakoztatóbb programja a tevegelés a sivatagban, amit egyszer mindenképpen ki kell próbálni! Nagy élmény az egypúpúakon való utazás!

A tevéknek alapvetően két faját különböztetjük meg, vannak egypúpúak és kétpúpúak. Ez utóbbiak Közép-Ázsiában terjedtek el, ázsiai tevéknek is hívjuk őket, míg az egypúpú tevék főként Afrikában és az Arab-félszigeten élnek, ők a dromedárok, velük találkozhatunk egyiptomi nyaralásunk során is.

A dromedár egy háziasított tevefaj, ennek bizonyítékai mintegy 4000 évesek. A beduinok életének meghatározott része volt a dromedár tartása, márcsak megélhetési szempontból is (saját maguk ellátása és kereskedelem): húsukat ették, tejüket itták, bőrüket kicserzették, trágyájukkal tüzeltek. A távolsági kereskedelemben is nagy szerep jutott nekik, velük szállították az árukat a sivatagon át.

A vadon élő tevék jóformán kihaltak mára, a visszavadult dromedárokat inkább Ausztráliában lehet felfedezni. Afrikában a dromedár inkább háziállatként elterjedt faj. Magasságuk 1,8-2 méter, 250-340 cm testhosszal, farkuk 50 cm, testtömegük pedig 300-950 kg között mozog. A két nem közötti eltérés nem jelentős, a csődörök valamivel nagyobbak a kancáknál. Nyakuk hosszú, a hátukon lévő púp pedig felhalmozott zsírt tartalmaz. Gyapjas szőrük védi őket a nap perzselésétől, a könyökükök és térdükön lévő párnácskák pedig a “letérdeplés”-nél nyújtanak védelmet. Érdekesség, hogy homokvihar esetén be tudják zárni orrnyílásaikat. A dromedárok általában 50 évig élnek,  családokban, együtt, békésen. Növényekkel táplálkoznak, fűféléket és leveleket rágcsálnak.

A MAGYIPT szervezésében lehetőséged van tevegelni. A félnapos jeep szafari program színessé teszi napodat: először álomszép oázisokat láthatunk, amiket jeepekkel közelítünk meg, majd átszállhatunk tevehátra. Az élményt pedig a finom barbecue vacsora fokozza

Maskeppen Szervezzunk A Tevegeles Turak ,

Moha.